Klubbmästerskap 2020

Pimpel ( inställd )

Gäddtävling Ringsjön 18 april

seniorer
1:a Simon Vestergaard      256 cm (4 gäddor )
2:a Mårten Johansson       186 cm (3 gäddor )
3:a Madde Karlsson         174 cm (2 gäddor )
4:a Andrzej Cop            127 cm (2 gäddor )
5:a Per Persson            104 cm (1 gädda )
6:a Bert Bengtsson          70 cm (1 gädda )
7:a Ola Persson             68 cm (1 gädda )
7:a Ulf Svensson            68 cm (1 gädda )
juniorer
1:a Viktor Karlsson         65 cm (1 gädda )

Kustfiske Ven 2 maj

seniorer
1:a Lars Nilsson           1205 gr
2:a Johnny Andersson       1020 gr
3:a Ulf Svensson            825 gr
4:a Per-Olof Eliasson       330 gr
5:a Kjell Andersson         310 gr
6:a Per Persson             200 gr
7:a Mats Svensson           160 gr


Mete Snogeholmssjön 21 maj

seniorer
1:a Alexander Ylvgren      5325 gr
2:a Ulf Svensson           4410 gr
3:a Leif Cederberg         4405 gr
4:a Johnny Andersson       3035 gr
5:a Elena Ylvgren          1770 gr
6:a Jan Bergqvist          1545 gr
7:a Bert Bengtsson         1210 gr

Gädda, Abborre, Gös Ringsjön 22 augusti

seniorer
1:a Johnny Andersson      14160 p (gädda,abborre)
2:a Ola Persson           13900 p (gädda,abborre)
3:a Bert Bengtsson        10610 p (gädda,abborre)
4:a Ulf Svensson          16240 p (abborre)
5:a Per Persson           10870 p (abborre)
6:a Lars Nilsson           6350 p (abborre)
7:a Johan Nilsson          5880 p (gädda)

 

Ringsjöträffen våren 8 augusti

seniorer 
1:a Leif Cederberg         8205 gr
2:a Lena Cederberg         5855 gr
3:a Ola Persson            4440 gr
4:a Mats Svensson          4375 gr
5:a Per-Olof Eliasson      3560 gr
6:a Mats Esbjörnsson       3405 gr
7:a Anne Gamst             1320 gr


Ringsjöträffen hösten 15 augusti

seniorer  
1:a Ulf Svensson          20020 gr   
2:a Mats Svensson         15430 gr
3:a Mats Esbjörnsson      14320 gr
4:a Anne Gamst            13590 gr
5:a Per-Olof Eliasson      7980 gr
6:a Jan Bergqvist          7610 gr
7:a Lars Nilsson           7295 gr
 


Mete Snogeholmssjön 19 september

seniorer  
1:a Jan Bergqvist         3490 gr  
2:a Leif Cederberg        3300 gr
3:a Mats Esbjörnsson      2585 gr
4:a Anne Gamst             640 gr
5:a Johnny Andersson       255 gr


Kustfiske Ven 10 oktober

seniorer  
 1:a nn                      x gr 


Flatfiske Ålabodarna 14 november

seniorer  
1:a nn                      x st,   x gr

Ställning 200919

Seniorer
Ulf Svensson         26,5 poäng
Johnny Andersson     19 poäng
Leif Cederberg       18 poäng
Mats Esbjörnsson     12 poäng
Ola Persson          11,5 poäng
Jan Bergqvist        11 poäng
Mats Svensson        11 poäng
Lars Nilsson         10 poäng
Per-Olof Eliasson    10 poäng
Anne Gamst            8 poäng
Per Persson           8 poäng
Bert Bengtsson        8 poäng
Simon Vestergaard     7 poäng
Alexander Ylvgren     7 poäng
Lena Cederberg        6 poäng
Mårten Johansson      6 poäng
Madde Karlsson        5 poäng
Andrzej Cop           4 poäng
Kjell Andersson       3 poäng
Elena Ylvgren         3 poäng
Johan Nilsson         1 poäng

Juniorer
Viktor Karlsson       3 poäng
----------- S l u t --------